Witamy na witrynie magazynu "Budownictwo, Technologie, Architektura". Od 1998 roku dzielimy się najbardziej aktualną wiedzą z zakresu zastosowania betonu w budownictwie, architekturze i infrastrukturze drogowej. Jesteśmy najpopularniejszym czasopismem prezentującym wiedzę z technologii betonu.

Porozmawiajmy jak budować jutro, czyli poznańska recepta na Pierwszą Studencką Ogólnopolską Konferencję Budowlaną - Budmika 2014

„Porozmawiajmy jak budować jutro”, czyli poznańska recepta na Pierwszą Studencką Ogólnopolską Konferencję Budowlaną - Budmika 2014.

            Tegoroczna Budmika, organizowana przez Koło Naukowe Studentów Budownictwa, mimo iż była dopiero pierwszym spotkaniem z tego cyklu cieszyła się niesamowitą popularnością oraz niezwykle szerokim odzewem wśród studentów. Dzięki wsparciu Sponsorów podczas tego trzydniowego  święta na Politechnice Poznańskiej gościliśmy ponad stu trzydziestu prelegentów z osiemnastu uczelni z całej Polski. Mieliśmy okazję wysłuchać stu dwudziestu referatów dotyczących szeroko rozumianego budownictwa oraz wykładów plenarnych poprowadzonych przez znamienite postaci: dr inż. Zbigniewa Kacprzyka (Politechnika Warszawska), dr hab. inż. Magdaleny Ruckiej (Politechnika Gdańska) oraz dr hab. inż. Krzysztofa Zielińskiego (Politechnika Poznańska). Budmika umożliwiła zdobycie wiedzy, również tej nie zawsze dostępnej w literaturze a także pozwoliła na nieszablonowe  poszerzenie punktu widzenia w niezwykle wielu inżynieryjnych kwestiach. Każdy z obecnych miał możliwość czynnego uczestnictwa w dyskusjach wieńczących prelekcje, co z pewnością dla wielu Uczestników było wartościowym i wzbogacającym elementem obrad. O randze wydarzenia zaś świadczyć może patronat honorowy Jego Magnificencji Rektora Politechniki Poznańskiej prof. dr hab. inż. Tomasza Łodygowskiego oraz Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego.

            Podsumowując, Budmika okazała się nie tylko wydarzeniem naukowym o randze ogólnopolskiej, ale również miejscem gdzie początkujący naukowcy poznawali prace i inspiracje starszych kolegów. Studenci mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami czołowych firm z branży, a każdy mógł wzbogacić się o doświadczenie i wiedze szanowanych w świecie naukowym sław. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić wszystkich na przyszłoroczną edycję gdzie ponownie porozmawiamy Jak budować jutro.

Pozostałe aktualności i informacje

Polecamy: