Drogi Betonowe - trwałe i niezawodne rozwiązanie - 15 maja 2019 - Targi Autostrada - Kielce - prezentacje

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z materiałami z seminarium „Drogi betonowe – trwałe i niezawodne rozwiązanie” podczas, którego zaprezentowano poparte naukowymi badaniami i praktycznymi doświadczeniami zalety nawierzchni betonowych zarówno w zakresie budowy dróg krajowych, jak i samorządowych.

Drogi gminne i powiatowe stanowią największy odsetek dróg w Polsce, które dzięki innowacyjnym metodom mogą stać się perspektywą na poprawę standardu życia mieszkańców i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tytuł „Dobrego Gospodarza” jest uhonorowaniem w skali ogólnokrajowej świadczącym o intensywnym rozwoju dróg gminnych i powiatowych.

Seminarium odbyło się w dniu 15 maja 2019 w trakcie Targów Autostrada w Kielcach

Program seminarium oraz prezentacje:

Prowadzący Sesję: Dariusz Gawlak i Krzysztof Kieres, SPC sala BETA i GAMMA

  1. Otwarcie seminarium:
    - Dariusz Gawlak Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu
    - Marcin Nowacki Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
  2. Nowe Ogólne Specyfikacje Techniczne dla betonów konstrukcyjnych  - Leszek Bukowski, GDDKiA
  3. Obwodnica Choruli – doświadczenia inwestora – Szymon Ogłaza, Zarząd Województwa Opolskiego, Bartłomiej Horaczuk, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu
  4. Beton fotokatalityczny na drodze do poprawy jakości powietrza– Wioletta Jackiewicz-Rek, Politechnika Warszawska
  5. Droga dojazdowa do Cementowni WARTA – Jacek Buszta, Cementownia WARTA S.A.
  6. Program Dobry Gospodarz – wręczenie nagród
    Prowadzący Sesję: Dariusz Gawlak i Krzysztof Kieres, SPC sala BETA i GAMMA
  7. CCR beton drogowy Kruszbet: parametry i zastosowania – Piotr Chmielewski, Kruszbet
  8. Nawierzchnie z betonu cementowego na drogach lokalnych i terenach przemysłowych – doświadczenia z realizacji – Tobiasz Mokrzycki, MoBruk
  9. Przykłady realizacji nawierzchni betonowych – technologie dostosowane do użytkowników dróg – Michał Hebdaś, CEMEX Infrastruktura
  10. Budownictwo drogowe – betonowa infrastruktura towarzysząca – Maciej Nowak, Cement Ożarów
  11. Budowa parkingu buforowego w technologii RCC na terenie Portu Gdańskiego – Michał Chudyk, LH Engineering
  12. Drogi Betonowe – trwałe i niezawodne rozwiązania. Podsumowanie – prof. Jan Deja, Stowarzyszenie Producentów Cementu

Pozostałe aktualności i informacje

Między twórcą a tworzywem

2025-01-08
Autorzy projektów pięciu obiektów zostali nagrodzeni w XXVIII edycji Konkursu Polski Cement w Architekturze. Przy realizacji czterech z nich: Muzeum Wojska Polskiego, Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego, Sądu Rejonowego w Częstochowie i Tatrzańskiego Archiwum Planety Ziemia za beton architektoniczny odpowiadał Krzysztof Kuniczuk, niezależny doradca w zakresie betonów architektonicznych i specjalistycznych.

Beton - hybryda natury i technologii

2024-12-20
- To nagroda dla materiału, który gra główne skrzypce w parku i jest hybrydą natury i technologii – mówiła arch. Justyna Dziedziejko z pracowni topoScape. Pracownie Archigrest i topoScape otrzymały Nagrodę Główną XXVIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze za projekt Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 13 grudnia 2024 r. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie.

Za pełne wykorzystanie tworzywa jakim jest beton do osiągnięcia kompletnego przekazu dzieła architektonicznego

2024-12-13
Pracownia WXCA za projekt Muzeum Wojska Polskiego oraz pracownie Archigrest i topoScape za projekt Parku Akcji „Burza” to zdobywcy dwóch równorzędnych nagród głównych XXVIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze. 13 grudnia 2024 r. w warszawskiej siedzibie SARP rozstrzygnięto konkurs na najlepszą realizację z wykorzystaniem betonu oddaną do użytku do końca 2023 r.

Cement i beton w nowej erze budownictwa

2024-11-29
- Będziemy rozmawiać o powołaniu przy Stowarzyszeniu Producentów Cementu grupy roboczej, która zajmie się przygotowaniem dokumentu technicznego „Wytyczne projektowania i realizacji rond z betonu cementowego” – zapowiedział Piotr Kijowski z SPC. To odpowiedź na zapotrzebowanie zgłoszone przez zarządców dróg i wykonawców. Konkretne zastosowania cementów i betonów niskoemisyjnych w drogownictwie, beton wałowany na drogach lokalnych i badanie georadarem w celu lokalizacji uszkodzenia podbudowy lub nawierzchni zostały omówione podczas sesji poświęconej nawierzchniom betonowym, która rozpoczęła drugi dzień Kongresu Nawierzchni 2024.

O problemach i wyzwaniach drogownictwa na Kongresie Nawierzchni 2024

2024-11-29
- Beton, który zakończył życie na pewno może być ponownie wykorzystywany w budownictwie, także w budownictwie drogowym. Zarówno cement jak i beton doskonale wpisują się w gospodarkę obiegu zamkniętego – mówił prof. Jan Deja, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Producentów Cementu. O problemach i wyzwaniach budownictwa drogowego rozmawiano podczas pierwszej, inauguracyjnej sesji Kongresu Nawierzchni, który w dniach 28-29 listopada 2024 r. odbywa się Krakowie.