DZIEŃ DROGOWCA 2023 pod patronatem SPC

Dzień Drogowca 2023 odbędzie się w tym roku 25 kwietnia, w Poznaniu, pod patronatem Stowarzyszenia Producentów Cementu. W imieniu organizatora - redakcji magazynu „Drogi Gminne i Powiatowe” - zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu.

Redakcja magazynu „Drogi Gminne i Powiatowe” zaprasza Państwa do udziału w certyfikowanej konferencji „DZIEŃ DROGOWCA 2023” - 25 kwietnia 2023 r. w godz. 9.00 -15.00, Poznań.

Spotkanie dedykujemy inwestorom oraz wykonawcom, wychodząc naprzeciw potrzebie dialogu wokół najnowszych rozwiązań w branży drogowej.

Tegoroczna edycja konferencji jest odpowiedzią na globalne zmiany w branży drogowej i aktualne wyzwania dla przedstawicieli samorządów w zakresie podnoszenia efektywności planowanych inwestycji drogowych. Jak im sprostać?

• Podczas konferencji uczestnicy będą mieli okazję do integracji środowiska, poznania dobrych trendów oraz przykładów wiodących realizacji w oparciu o najnowsze technologie i materiały stosowane w budownictwie drogowym.

• Chcemy stworzyć przestrzeń dogodną dyskusji i integracji z praktykami branży drogowej oraz wymiany poglądów i wniosków na tematy odpowiedniego projektowania, budowy oraz utrzymania dróg i obiektów mostowych, w nierzadko złożonych i skomplikowanych warunkach gruntowych.

• Na uczestników czeka specjalna strefa, gdzie zaprezentowana zostanie szeroka gama topowych marek, produktów, nowości i innowacji rynkowych.

Program wydarzenia skupia się wokół 3 głównych bloków tematycznych:

BLOK 1. Aktualne wyzwania i kierunki zmian w budownictwie drogowym
BLOK 2. „PROJEKTUJ I BUDUJ” - innowacyjne nawierzchnie drogowe, zastosowanie wybranych materiałów i technologii”
BLOK 3. „ŚWIATŁO NA DRODZE” - energooszczędne i efektywne oświetlenie

Więcej informacji, pełen program i zapisy na:

https://szkolenia.semantika.pl/course/konferencja-dziendrogowca


Pozostałe aktualności i informacje

Między twórcą a tworzywem

2025-01-08
Autorzy projektów pięciu obiektów zostali nagrodzeni w XXVIII edycji Konkursu Polski Cement w Architekturze. Przy realizacji czterech z nich: Muzeum Wojska Polskiego, Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego, Sądu Rejonowego w Częstochowie i Tatrzańskiego Archiwum Planety Ziemia za beton architektoniczny odpowiadał Krzysztof Kuniczuk, niezależny doradca w zakresie betonów architektonicznych i specjalistycznych.

Beton - hybryda natury i technologii

2024-12-20
- To nagroda dla materiału, który gra główne skrzypce w parku i jest hybrydą natury i technologii – mówiła arch. Justyna Dziedziejko z pracowni topoScape. Pracownie Archigrest i topoScape otrzymały Nagrodę Główną XXVIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze za projekt Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 13 grudnia 2024 r. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie.

Za pełne wykorzystanie tworzywa jakim jest beton do osiągnięcia kompletnego przekazu dzieła architektonicznego

2024-12-13
Pracownia WXCA za projekt Muzeum Wojska Polskiego oraz pracownie Archigrest i topoScape za projekt Parku Akcji „Burza” to zdobywcy dwóch równorzędnych nagród głównych XXVIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze. 13 grudnia 2024 r. w warszawskiej siedzibie SARP rozstrzygnięto konkurs na najlepszą realizację z wykorzystaniem betonu oddaną do użytku do końca 2023 r.

Cement i beton w nowej erze budownictwa

2024-11-29
- Będziemy rozmawiać o powołaniu przy Stowarzyszeniu Producentów Cementu grupy roboczej, która zajmie się przygotowaniem dokumentu technicznego „Wytyczne projektowania i realizacji rond z betonu cementowego” – zapowiedział Piotr Kijowski z SPC. To odpowiedź na zapotrzebowanie zgłoszone przez zarządców dróg i wykonawców. Konkretne zastosowania cementów i betonów niskoemisyjnych w drogownictwie, beton wałowany na drogach lokalnych i badanie georadarem w celu lokalizacji uszkodzenia podbudowy lub nawierzchni zostały omówione podczas sesji poświęconej nawierzchniom betonowym, która rozpoczęła drugi dzień Kongresu Nawierzchni 2024.

O problemach i wyzwaniach drogownictwa na Kongresie Nawierzchni 2024

2024-11-29
- Beton, który zakończył życie na pewno może być ponownie wykorzystywany w budownictwie, także w budownictwie drogowym. Zarówno cement jak i beton doskonale wpisują się w gospodarkę obiegu zamkniętego – mówił prof. Jan Deja, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Producentów Cementu. O problemach i wyzwaniach budownictwa drogowego rozmawiano podczas pierwszej, inauguracyjnej sesji Kongresu Nawierzchni, który w dniach 28-29 listopada 2024 r. odbywa się Krakowie.