FINAŁ KONKURSU POWER CONCRETE 2014

Podczas kolacji powitalnej DNI BETONU – na oczach 850 osób - rozegrano finał III edycji konkursu Power Concrete 2014. Zwyciężył zespół technologów w składzie Jakub Augustyn, Krzysztof Wrzecion, Przemysław Pudlik, Arkadiusz Smętek z firmy MAPEI Polska.  Zwycięzcy odebrali gratulacje i czek na 7500 zł ufundowany przez Stowarzyszenie Producentów Cementu.

A oto miejsca poszczególnych zespołów po zakończeniu finału konkursu:

  1. Jakub Augustyn, Krzysztof Wrzecion, Przemysław Pudlik, Arkadiusz Smętek - Mapei Polska
  2. Damian Dziuk, Marzena Dziewic, Kamil Gębusia, Artur Golda - Centrum Technologiczne Betotech z Dąbrowy Górniczej
  3. Patryk Ślęczka, Mateusz Bek, Przemysław Jelonkiewicz, Maciej Foder - Cemex Polska, Zespół Jakości i Technologii Betonu w Krakowie
  4. Paweł Madej, Adrian Sowa, Wiesław Kwiecień i Jacek Nieckarz - Lafarge Cement, Centrum Badania Betonów Małogoszcz
  5. Cyprian Pełczyński, Piotr Wołoszynek, Damian Klamka, Marcin Galusek, Andrzej Jastrzębski – Stachema Polska ze Świdnika

Nagrody dla zwycięzców wręczali: Andrzej Ptak – przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, prof. Jan Deja – dyrektor biura SPC oraz prof. Jacek Śliwiński – przewodniczący jury konkursu. Pula nagród pieniężnych w konkursie wynosiła 15000 zł.

Finaliści otrzymali także darmowy wstęp do Flyspot – tunelu aerodynamicznego. – Flyspot to dowód na to, że beton pozwala na realizowanie marzeń. Pomysłodawca tunelu – Michał Braszczyński pracuje dla Stowarzyszenia Producentów Cementu. Z jego ręki powstało wiele wspaniałych zdjęć obiektów betonowych – mówił prof. Jan Deja.

Michał Braszczyński dodał, że betonowa bryła obiektu pozwoliła na stłumienie wibracji tunelu, a betonowa architektura, którą stworzyli Lewicki i Łatak Architekci przykuwa uwagę. – W opinii ludzi latających w tunelach aerodynamicznych nasz jest najlepszym i najładniejszym na świecie – mówił Michał Braszczyński.

Zwycięzcom i finalistom gratulujemy! – Ideą konkursu Power Concrete jest pokazanie roli technologa w procesie produkcji betonu – tłumaczył Zbigniew Pilch, szefa marketingu Stowarzyszenia Producentów Cementu. Podczas kolacji wystąpił zespół Thomasa Grotto.




Pozostałe aktualności i informacje

Między twórcą a tworzywem

2025-01-08
Autorzy projektów pięciu obiektów zostali nagrodzeni w XXVIII edycji Konkursu Polski Cement w Architekturze. Przy realizacji czterech z nich: Muzeum Wojska Polskiego, Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego, Sądu Rejonowego w Częstochowie i Tatrzańskiego Archiwum Planety Ziemia za beton architektoniczny odpowiadał Krzysztof Kuniczuk, niezależny doradca w zakresie betonów architektonicznych i specjalistycznych.

Beton - hybryda natury i technologii

2024-12-20
- To nagroda dla materiału, który gra główne skrzypce w parku i jest hybrydą natury i technologii – mówiła arch. Justyna Dziedziejko z pracowni topoScape. Pracownie Archigrest i topoScape otrzymały Nagrodę Główną XXVIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze za projekt Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 13 grudnia 2024 r. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie.

Za pełne wykorzystanie tworzywa jakim jest beton do osiągnięcia kompletnego przekazu dzieła architektonicznego

2024-12-13
Pracownia WXCA za projekt Muzeum Wojska Polskiego oraz pracownie Archigrest i topoScape za projekt Parku Akcji „Burza” to zdobywcy dwóch równorzędnych nagród głównych XXVIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze. 13 grudnia 2024 r. w warszawskiej siedzibie SARP rozstrzygnięto konkurs na najlepszą realizację z wykorzystaniem betonu oddaną do użytku do końca 2023 r.

Cement i beton w nowej erze budownictwa

2024-11-29
- Będziemy rozmawiać o powołaniu przy Stowarzyszeniu Producentów Cementu grupy roboczej, która zajmie się przygotowaniem dokumentu technicznego „Wytyczne projektowania i realizacji rond z betonu cementowego” – zapowiedział Piotr Kijowski z SPC. To odpowiedź na zapotrzebowanie zgłoszone przez zarządców dróg i wykonawców. Konkretne zastosowania cementów i betonów niskoemisyjnych w drogownictwie, beton wałowany na drogach lokalnych i badanie georadarem w celu lokalizacji uszkodzenia podbudowy lub nawierzchni zostały omówione podczas sesji poświęconej nawierzchniom betonowym, która rozpoczęła drugi dzień Kongresu Nawierzchni 2024.

O problemach i wyzwaniach drogownictwa na Kongresie Nawierzchni 2024

2024-11-29
- Beton, który zakończył życie na pewno może być ponownie wykorzystywany w budownictwie, także w budownictwie drogowym. Zarówno cement jak i beton doskonale wpisują się w gospodarkę obiegu zamkniętego – mówił prof. Jan Deja, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Producentów Cementu. O problemach i wyzwaniach budownictwa drogowego rozmawiano podczas pierwszej, inauguracyjnej sesji Kongresu Nawierzchni, który w dniach 28-29 listopada 2024 r. odbywa się Krakowie.