II CHARYTATYWNY BIEG DNI BETONU: od trzeciego kilometra było pod górę

20 biegaczy stanęło na starcie II Charytatywnego Biegu „Dni Betonu w biegu”, który odbył się niedzielę 8 października 2023 r. w Wiśle. Wśród kobiet najszybciej linię mety przebiegła Małgorzata Jagiełło z Cementowni Odra, a najszybszym w grupie mężczyzn okazał się Piotr Sawczuk z CEMET-u. Bieg poprzedza XII konferencję DNI BETONU, która w dniach 9-11 października 2023 r. odbywa się Wiśle.

Organizatorem II Charytatywnego Biegu Dni Betonu było Stowarzyszenie Producentów Cementu, gospodarzami Miasto Wisła i Nadleśnictwo Wisła, sponsorem już po raz drugi była firma CEMET S. A., a beneficjentem – Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Wisła przywitała uczestników biegu słońcem wyzierającym zza chmur. Po nocnym deszczu temperatura powietrza wynosiła ok. 9 stopni Celsjusza. Trasa biegu o długości 10 km wiodła wzdłuż Czarnej Wisełki, szlakiem turystycznym na Baranią Górę.

Na starcie biegu stanęło 20 uczestników. - Podziwiamy państwa. Liczymy, że inni uczestnicy konferencji DNI BETONU będą państwa naśladować i w kolejnych edycjach biegu wystartuje już kilkaset osób – mówił Zbigniew Pilch, szef marketingu i public affairs Stowarzyszenia Producentów Cementu.

Jak podkreślił Rafał Gniła ze Sport Atelier uczestnicy biegu rywalizują ze sobą i ze swoimi słabościami. Każdy kto stanie na linii startu jest już zwycięzcą. Biegniemy po to, by wesprzeć dzieci walczące z chorobą nowotworową – mówił Rafał Gniła.

Na stracie stanęła m.in. dwuosobowa reprezentacja Centrum Technologiczne Budownictwa Instytut Badań i Certyfikacji z Rzeszowa w składzie: Emilia Świst i Maciej Barć. Swoim zawodnikom kibicował prof. Grzegorz Bajorek.

Kamilowi Fiksowi z firmy ATLAS kibicowała żona Ewelina i 3-letnia córeczka Hania, która razem z tatą przekroczyła linię mety.

Całą, 10 kilometrową trasę biegu Andrzej Gorzawski z teamu Spartanie Dzieciom przebiegł z 1,5 rocznym synem Nikodemem, który jechał w wózeczku.

W grupie mężczyzn na metę pierwszy dobiegł Piotr Sawczuk z firmy CEMET (czas: 42’05”).

 – Wiedziałem, że na starcie nie ma co rwać, bo od 3 kilometra będzie pod górę. Trasa była ciężka, mokra i śliska po deszczu – powiedział po przekroczeniu mety Piotr Sawczuk.

Pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety była Małgorzata Jagiełło z Cementowni Odra (czas: 57’04”). Podczas biegu w 2021 r. Małgorzata Jagiełło zajęła 2 miejsce, teraz wywalczyła 1 miejsce.

O ciężkim biegu mówił także Jakub Augustyn  firmy MAPEI. – Zupełnie nie spodziewałem się takiej góry – dodał.

Na mecie na uczestników czekały pamiątkowe medale i posiłek regeneracyjny. Atmosferę rozgrzewała kapela góralska z Koniakowa.

WYNIKI II CHARYTATYWNEGO BIEGU „DNI BETONU W BIEGU”

MIEJSCEKOBIETYMĘŻCZYŹNI
1Małgorzata JagiełłoPiotr Sawczuk
2Emilia ŚwistTomasz Sopa
3Dominka KupkaMariusz Dąbrowski

Pozostałe aktualności i informacje

Między twórcą a tworzywem

2025-01-08
Autorzy projektów pięciu obiektów zostali nagrodzeni w XXVIII edycji Konkursu Polski Cement w Architekturze. Przy realizacji czterech z nich: Muzeum Wojska Polskiego, Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego, Sądu Rejonowego w Częstochowie i Tatrzańskiego Archiwum Planety Ziemia za beton architektoniczny odpowiadał Krzysztof Kuniczuk, niezależny doradca w zakresie betonów architektonicznych i specjalistycznych.

Beton - hybryda natury i technologii

2024-12-20
- To nagroda dla materiału, który gra główne skrzypce w parku i jest hybrydą natury i technologii – mówiła arch. Justyna Dziedziejko z pracowni topoScape. Pracownie Archigrest i topoScape otrzymały Nagrodę Główną XXVIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze za projekt Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 13 grudnia 2024 r. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie.

Za pełne wykorzystanie tworzywa jakim jest beton do osiągnięcia kompletnego przekazu dzieła architektonicznego

2024-12-13
Pracownia WXCA za projekt Muzeum Wojska Polskiego oraz pracownie Archigrest i topoScape za projekt Parku Akcji „Burza” to zdobywcy dwóch równorzędnych nagród głównych XXVIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze. 13 grudnia 2024 r. w warszawskiej siedzibie SARP rozstrzygnięto konkurs na najlepszą realizację z wykorzystaniem betonu oddaną do użytku do końca 2023 r.

Cement i beton w nowej erze budownictwa

2024-11-29
- Będziemy rozmawiać o powołaniu przy Stowarzyszeniu Producentów Cementu grupy roboczej, która zajmie się przygotowaniem dokumentu technicznego „Wytyczne projektowania i realizacji rond z betonu cementowego” – zapowiedział Piotr Kijowski z SPC. To odpowiedź na zapotrzebowanie zgłoszone przez zarządców dróg i wykonawców. Konkretne zastosowania cementów i betonów niskoemisyjnych w drogownictwie, beton wałowany na drogach lokalnych i badanie georadarem w celu lokalizacji uszkodzenia podbudowy lub nawierzchni zostały omówione podczas sesji poświęconej nawierzchniom betonowym, która rozpoczęła drugi dzień Kongresu Nawierzchni 2024.

O problemach i wyzwaniach drogownictwa na Kongresie Nawierzchni 2024

2024-11-29
- Beton, który zakończył życie na pewno może być ponownie wykorzystywany w budownictwie, także w budownictwie drogowym. Zarówno cement jak i beton doskonale wpisują się w gospodarkę obiegu zamkniętego – mówił prof. Jan Deja, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Producentów Cementu. O problemach i wyzwaniach budownictwa drogowego rozmawiano podczas pierwszej, inauguracyjnej sesji Kongresu Nawierzchni, który w dniach 28-29 listopada 2024 r. odbywa się Krakowie.