ad

IV WARMIŃSKO-MAZURSKA KONFERENCJA DROGOWA – Betonowe drogi w Polsce

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski – Wydział Geoinżynierii wraz ze Związkiem Gmin Warmińsko‑Mazurskich, Stowarzyszeniem Producentów Cementu, Stowarzyszeniem Producentów Betonu Towarowego w Polsce, oraz Cement Ożarów ma zaszczyt zaprosić Państwa na IV WARMIŃSKO-MAZURSKĄ KONFERENCJĘ DROGOWĄ. Konferencja odbędzie się w środę, 9 listopada 2022r. na Wydziale Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Konferencja jest kontynuacją trzech wcześniejszych inicjatyw poświęconych poprawie jakości dróg w województwie warmińsko-mazurskim poprzez wybór najbardziej ekonomicznie uzasadnionych rozwiązań w tej dziedzinie. Dotychczasowe edycje konferencji zgromadziły szerokie grono samorządowców, naukowców, inwestorów przemysłowych, wykonawców, projektantów, studentów i spodziewamy się równie licznej obecności w tym roku. Dlatego też zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką rozwoju drogownictwa a tym samym poprawą mobilności i wzrostem jakości życia mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym m.inRektora UWM w Olsztynie, Marszałka województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Przewodniczącego Rady W-MOIIB i liczymy na ich udział w naszej Konferencji.

W trakcie Konferencji odbędzie się cykl wykładów przybliżających najnowsze rozwiązania technologiczne, pokaz praktycznych przykładów budowy dróg w Polsce i wykorzystania betonu w infrastrukturze drogowej. Naszymi prelegentami będą wybitni naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Politechniki Warszawskiej, jak również praktycy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział Olsztyn, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie i innych instytucji.

Widzimy, że ta bardzo ważna inicjatywa dla województwa warmińsko‑mazurskiego wzbudza bardzo duże zainteresowanie, dlatego też liczymy na Państwa niezawodne przybycie, by wspólnie porozmawiać o rozwoju technologii budowy dróg w regionie.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Na koniec drugiej sesji wykładowej wśród uczestników rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w Konferencji najlepiej do 02.11.2022 z podaniem imion i nazwisk uczestników. Zapisów można dokonać poprzez formularz na stronie nawierzchniebetonowe.com.pl, mailowo pod adresem drogibetonowe@ozarow.com.pl oraz telefonicznie u Mikołaja Borowskiego pod numerem telefonu +48 501 035 014.

Program konferencji

09.30 – 10.00 – rejestracja uczestników

10.00 – 10.20 – uroczyste otwarcie i wystąpienia honorowych gości

10.20 – 12.00 – pierwsza sesja wykładowa

12.00 – 12.30 – przerwa kawowa

12.30 – 14.20 – druga sesja wykładowa

14:20 – 14:30 – losowanie nagród

14.30 – 15.30 – obiad

Zaproszenie_IV WMKD_BetoNOWE Drogi w POLSCE 


Pozostałe aktualności i informacje

Nawierzchnia kolejnego odcinka A2 będzie z betonu niskoemisyjnego

2024-10-23
Nawierzchnia z betonu niskoemisyjnego, która powstaje na odcinku VI autostrady A2 budowanym przez firmę Strabag, będzie także realizowana na odcinku VII autostrady A2 budowanym przez firmę Intercor. W zeszłym tygodniu wykonaliśmy tam odcinek próbny – poinformował Piotr Molenda z Cement Ożarów podczas IV Forum Beton w Drogownictwie, które 23 października 2024 r. odbyło się w Krakowie.

Czy cementownie staną się magazynami energii? Mogą zagospodarować nadwyżkę energii z OZE

2024-10-10
Potencjał magazynowania energii przez polski sektor cementowy sięga nawet 200 - 300 MWh na dobę, a magazynowanie energii w cemencie może rozwiązać problem nadmiarowej energii z Odnawialnych Źródeł Energii. Pozwoliłoby to ustabilizować Krajowy System Elektroenergetyczny, a równocześnie zapewnić produkcję cementu o niższym śladzie węglowym przy wykorzystaniu zielonej energii. Potrzebne są jednak instrumenty wsparcia i uwzględnienie potencjału cementowni - apelowali przedstawiciele sektora podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego w Polsce, które odbyło się 9 października 2024 r.

Nawierzchnie betonowe w erze zmian klimatycznych

2024-10-08
Zmiany klimatyczne zmuszają do ograniczania emisji CO2. Ogromna rola związana z ograniczeniem emisji CO2 spoczywa na budownictwie, także na budownictwie drogowym. Nawierzchnie betonowe na drogach to mniejsza emisja CO2 dzięki: niższemu zużyciu paliwa, zastosowaniu do budowy cementów o niższym śladzie węglowym czy większej jasności z którą wiążą się niższe koszty oświetlenia dróg. Nawierzchnie betonowe są także odporniejsze na działanie nawałnic i powodzi. O tym m.in. mówiono podczas VIII konferencji „Warunki gruntowe, a projektowanie oraz budowa dróg”, która w dniach 2-4 października 2024 r. odbyła się w Katowicach.

Pionierski krok w dekarbonizacji budownictwa - autostrada z betonu niskoemisyjnego

2024-09-29
- Stowarzyszenie Producentów Cementu od kilku lat podkreśla, że cementy o niskim śladzie węglowym są uzasadnioną alternatywą technologiczną i ekonomiczną – mówił prof. Jan Deja, dyrektor wykonawczy SPC. - Jestem bardzo dumny, że my jako dostawca cementu i Strabag jako wykonawca, staliśmy się pionierami nawierzchni niskoemisyjnych z betonu. Wypracowane przez nas wspólnie rozwiązanie zostało zatwierdzone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – powiedział Mariusz Adamek, prezes zarządu Cement Ożarów podczas wizyty studialnej na budowie autostrady A2 Siedlce Południe – Malinowiec, której nawierzchnia betonowa ma o 30% niższy ślad węglowy.

Dobrzy Gospodarze 2024

2024-09-29
Przedstawiciele Gminy Damnica, Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, Gmin Troszyn, Dzierżoniów, Kamienica i Prusice otrzymali tytuły Dobrych Gospodarzy za budowę dróg lub ścieżek rowerowych z betonu. Uroczystość odbyła się podczas seminarium „Samorządowe drogi o nawierzchni betonowej”, które 17 września 2024 r. odbyło się w Krakowie.