Pobiegli wzdłuż Czarnej Wisełki – na ratunek

Prawie 30 biegaczy wzięło udział w I Charytatywnym Biegu DNI BETONU. Choć wszyscy uczestnicy biegu byli zwycięzcami, to z najlepszym czasem – 38 minut – linię mety minęła Anna Łapińska z CEMET-u. Drugi czas – 42:17 - uzyskał Piotr Sawczuk także z firmy CEMET. Ten bieg, który odbył się 10 października 2021 r. to wydarzenie poprzedzające XI konferencję DNI BETONU.

https://youtu.be/l473WQzBMzA

Niedzielne przedpołudnie 10 października 2021 r. było pogodne, ale mroźne. Temperatura oscylowała nieznacznie powyżej „zera”. Dopiero koło południa można było poczuć efekty słonecznej, pięknej, polskiej jesieni.

Po co bieg podczas konferencji Dni Betonu? Dla promowania zdrowego trybu życia, integracji międzypokoleniowej uczestników wiślańskiej konferencji i wsparcia fundacji. Dochód z biegu (opłata rejestracyjna) zasilił konto Fundacji „Na Ratunek – dzieciom z chorobą nowotworową”.

Do biegu na dystansie 10 km wzdłuż Czarnej Wisełki zgłosiło się 30 zawodników. W imieniu organizatora biegu, sygnał do startu, strzałem z pistoletu dał Zbigniew Pilch, szef marketingu Stowarzyszenia Producentów Cementu.

Obok biegaczy indywidualnych były teamy firmowe, reprezentujące firmy biorące udział w konferencji Dni Betonu. Największą, pięcioosobową grupę zawodników, wystawił sponsor biegu – firma CEMET S.A. Były też trzyosobowe drużyny CHRYSO i Stowarzyszenia Producentów Cementu. Dwóch zawodników pobiegło w barwach Cement Ożarów S.A. Pojedynczy biegacze reprezentowali m.in. firmy: ATLAS, PBM Południe, Cementownię ODRA, CEMEX Infrastruktura czy Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN.

Niektórzy zawodnicy przybyli na start z rodzinami. W efekcie z Patrykiem Ślęczką linię mety przekroczyła 4-letnia córeczka Zosia.

- To była piękna rywalizacja, ale wszyscy państwo – uczestnicy biegu - jesteście zwycięzcami. Jako uczestnicy pierwszego biegu konferencji Dni Betonu, przeszliście do historii. Myślę, że podczas kolejnego biegu, za dwa lata, będzie nas znacznie więcej – podsumował Zbigniew Pilch.

Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal. Na mecie zawodników witała kapela góralska oraz ciepła grochówka.

Klasyfikacja kobiet:

  1. Anna Łapińska CEMET S.A.
  2. Małgorzata Jagiełło Cementownia ODRA
  3. Ewelina Wiktorowicz

Klasyfikacja mężczyzn:

  1. Piotr Sawczuk CEMET S.A.
  2. Mirosław Kroc CEMET S.A.
  3. Krzysztof Bagiński CHRYSO
Anna Łapińska CEMET S.A.
Piotr Sawczuk CEMET S.A.
Mirosław Kroc CEMET S.A.
Krzysztof Bagiński CHRYSO
Rafał Gniła Klub Biegacza Warta
Mariusz Dąbrowski
Radek Wiktorowicz Cement OŻARÓW S.A.
Szymon Kowalski CHRYSO
Tomek Karczewski PBM Południe
Grzegorz Lipowski CEMET S.A.
Kamil Fiks ATLAS
Artur Darłak Stowarzyszenie Producentów Cementu
Małgorzata Jagiełło Cementownia ODRA S.A.
Kamil Pankiewicz CHRYSO
Marek Minkiewicz Cement OŻARÓW S.A.
Grzegorz Adamczewski
Ewelina Wiktorowicz
Maciej Barć
Patryk Ślęczka CEMEX Infrastruktura i jego 4-letnia córeczka Zosia
Paulina Gos Stowarzyszenie Producentów Cementu
Iza Siennicka CEMET S.A.
Rafał Pawiński
Monika Stępel
Waldemar Pichór
Andrzej Jędrychowski Stowarzyszenie Producentów Cementu
Zbigniew Pilch, szef marketingu SPC gratulował uczestnikom biegu
Na mecie przygrywała kapela góralska
Wszyscy mogli posilić się gorącą grochówką

Pozostałe aktualności i informacje

Między twórcą a tworzywem

2025-01-08
Autorzy projektów pięciu obiektów zostali nagrodzeni w XXVIII edycji Konkursu Polski Cement w Architekturze. Przy realizacji czterech z nich: Muzeum Wojska Polskiego, Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego, Sądu Rejonowego w Częstochowie i Tatrzańskiego Archiwum Planety Ziemia za beton architektoniczny odpowiadał Krzysztof Kuniczuk, niezależny doradca w zakresie betonów architektonicznych i specjalistycznych.

Beton - hybryda natury i technologii

2024-12-20
- To nagroda dla materiału, który gra główne skrzypce w parku i jest hybrydą natury i technologii – mówiła arch. Justyna Dziedziejko z pracowni topoScape. Pracownie Archigrest i topoScape otrzymały Nagrodę Główną XXVIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze za projekt Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 13 grudnia 2024 r. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie.

Za pełne wykorzystanie tworzywa jakim jest beton do osiągnięcia kompletnego przekazu dzieła architektonicznego

2024-12-13
Pracownia WXCA za projekt Muzeum Wojska Polskiego oraz pracownie Archigrest i topoScape za projekt Parku Akcji „Burza” to zdobywcy dwóch równorzędnych nagród głównych XXVIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze. 13 grudnia 2024 r. w warszawskiej siedzibie SARP rozstrzygnięto konkurs na najlepszą realizację z wykorzystaniem betonu oddaną do użytku do końca 2023 r.

Cement i beton w nowej erze budownictwa

2024-11-29
- Będziemy rozmawiać o powołaniu przy Stowarzyszeniu Producentów Cementu grupy roboczej, która zajmie się przygotowaniem dokumentu technicznego „Wytyczne projektowania i realizacji rond z betonu cementowego” – zapowiedział Piotr Kijowski z SPC. To odpowiedź na zapotrzebowanie zgłoszone przez zarządców dróg i wykonawców. Konkretne zastosowania cementów i betonów niskoemisyjnych w drogownictwie, beton wałowany na drogach lokalnych i badanie georadarem w celu lokalizacji uszkodzenia podbudowy lub nawierzchni zostały omówione podczas sesji poświęconej nawierzchniom betonowym, która rozpoczęła drugi dzień Kongresu Nawierzchni 2024.

O problemach i wyzwaniach drogownictwa na Kongresie Nawierzchni 2024

2024-11-29
- Beton, który zakończył życie na pewno może być ponownie wykorzystywany w budownictwie, także w budownictwie drogowym. Zarówno cement jak i beton doskonale wpisują się w gospodarkę obiegu zamkniętego – mówił prof. Jan Deja, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Producentów Cementu. O problemach i wyzwaniach budownictwa drogowego rozmawiano podczas pierwszej, inauguracyjnej sesji Kongresu Nawierzchni, który w dniach 28-29 listopada 2024 r. odbywa się Krakowie.