Weź udział w II BIEGU „DNI BETONU”. Rusza edycja wirtualna

Rusza edycja wirtualna II Biegu Dni Betonu. Sprawdź się, weź udział i zdobądź unikalny medal. Prawo startu w biegu otrzymują wszyscy uczestnicy konferencji Dni Betonu, która odbyła się w dniach 11-13 października 2023 r. oraz wszyscy sympatycy przemysłu cementowego, branży betonowej i technologii betonowej.

Przypomnijmy: II Bieg „Dni Betonu w biegu” odbył się 10 października 2023 r. tuż przed rozpoczęciem konferencji DNI BETONU. Uczestnicy pobiegli na dystansie 10 km malowniczą trasą wzdłuż Czarnej Wisełki. (relacja z biegu: https://www.polskicement.pl/aktualnosci/ii-charytatywny-bieg-dni-betonu-od-trzeciego-kilometra-bylo-pod-gore/)

Obecnie rusza edycja wirtualna biegu. Jej organizatorami są: Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz Stowarzyszenie Atelier Sportu, a patronem biegu – firma CEMET SA.

Jakie są zasady udziału? Bieg na dystansie 10 km należy odbyć do 1 czerwca 2024 r.

Miejsce odbycia biegu dowolne, wybrane przez uczestnika

Organizator ustala limit startujących zawodników na 45 osób.

Uczestnicy biegu startują na własną odpowiedzialność. Prawo startu otrzymują wszyscy uczestnicy konferencji Dni Betonu, która odbyła się w dniach 11-13 października 2023 r. oraz wszyscy sympatycy przemysłu cementowego, branży betonowej i technologii betonowej.

Zgłoszenia przyjmujemy internetowo: https://dostartu.pl/ii-bieg-dni-betonu-w-biegu-edycja-wirtualna-v10267

do wyczerpania się limitu startujących tj. 45 osób

Opłata startowa wynosi 39 zł.

W ramach pakietu startowego uczestnik otrzymuje pamiątkowy medal, który zostanie wysłany po zakończeniu rywalizacji do dnia 1 czerwca 2024 r. a pierwsze 15 osób otrzyma dodatkowo koszulkę techniczną.

Warunkiem otrzymania medalu i klasyfikacji zawodnika jest uiszczenie opłaty startowej i przesłanie zrzutu ekranu z biegu na maila: ateliersportu@gmail.com


Pozostałe aktualności i informacje

Między twórcą a tworzywem

2025-01-08
Autorzy projektów pięciu obiektów zostali nagrodzeni w XXVIII edycji Konkursu Polski Cement w Architekturze. Przy realizacji czterech z nich: Muzeum Wojska Polskiego, Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego, Sądu Rejonowego w Częstochowie i Tatrzańskiego Archiwum Planety Ziemia za beton architektoniczny odpowiadał Krzysztof Kuniczuk, niezależny doradca w zakresie betonów architektonicznych i specjalistycznych.

Beton - hybryda natury i technologii

2024-12-20
- To nagroda dla materiału, który gra główne skrzypce w parku i jest hybrydą natury i technologii – mówiła arch. Justyna Dziedziejko z pracowni topoScape. Pracownie Archigrest i topoScape otrzymały Nagrodę Główną XXVIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze za projekt Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 13 grudnia 2024 r. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie.

Za pełne wykorzystanie tworzywa jakim jest beton do osiągnięcia kompletnego przekazu dzieła architektonicznego

2024-12-13
Pracownia WXCA za projekt Muzeum Wojska Polskiego oraz pracownie Archigrest i topoScape za projekt Parku Akcji „Burza” to zdobywcy dwóch równorzędnych nagród głównych XXVIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze. 13 grudnia 2024 r. w warszawskiej siedzibie SARP rozstrzygnięto konkurs na najlepszą realizację z wykorzystaniem betonu oddaną do użytku do końca 2023 r.

Cement i beton w nowej erze budownictwa

2024-11-29
- Będziemy rozmawiać o powołaniu przy Stowarzyszeniu Producentów Cementu grupy roboczej, która zajmie się przygotowaniem dokumentu technicznego „Wytyczne projektowania i realizacji rond z betonu cementowego” – zapowiedział Piotr Kijowski z SPC. To odpowiedź na zapotrzebowanie zgłoszone przez zarządców dróg i wykonawców. Konkretne zastosowania cementów i betonów niskoemisyjnych w drogownictwie, beton wałowany na drogach lokalnych i badanie georadarem w celu lokalizacji uszkodzenia podbudowy lub nawierzchni zostały omówione podczas sesji poświęconej nawierzchniom betonowym, która rozpoczęła drugi dzień Kongresu Nawierzchni 2024.

O problemach i wyzwaniach drogownictwa na Kongresie Nawierzchni 2024

2024-11-29
- Beton, który zakończył życie na pewno może być ponownie wykorzystywany w budownictwie, także w budownictwie drogowym. Zarówno cement jak i beton doskonale wpisują się w gospodarkę obiegu zamkniętego – mówił prof. Jan Deja, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Producentów Cementu. O problemach i wyzwaniach budownictwa drogowego rozmawiano podczas pierwszej, inauguracyjnej sesji Kongresu Nawierzchni, który w dniach 28-29 listopada 2024 r. odbywa się Krakowie.