SEMINARIUM: SAMORZĄDOWE DROGI BETONOWE – odpowiedzią na wymagania przyszłości

Odpowiadając na oczekiwania całego sektora, organizatorzy stworzyli propozycję wydarzenia w nowej odsłonie, ze wzbogaconym zakresem branżowym i merytorycznym. Okazją do poszerzenia technologicznych horyzontów będą Międzynarodowe Targi Budownictwa Infrastrukturalnego – Nowa Infrastruktura, które przyciągną do Targów Kielce przedstawicieli z obszaru infrastruktury drogowej i kolejowej, transportowej, maszynowo – budowlanej oraz budownictwa specjalistycznego.

Stowarzyszenie Producentów Cementu po raz kolejny będzie uczestniczyło w tym wydarzeniu wraz z seminarium skierowanym do Samorządowców, podczas którego zostaną zaprezentowane poparte naukowymi badaniami i praktycznymi doświadczeniami zalety nawierzchni betonowych zarówno w zakresie budowy dróg krajowych, jak i samorządowych. Stowarzyszenie od pierwszej edycji targów organizuje warsztaty, seminaria, konferencje, na których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym budowy dróg betonowych.

Temat: „Samorządowe drogi betonowe - odpowiedzią na wymagania przyszłości”.

Miejsce:  Międzynarodowe Targi Budownictwa Infrastrukturalnego – Nowa Infrastruktura
Centrum Targowe w Kielcach, ul. Zakładowa 1, 25-672 Kielce

Sala: OMEGA

Termin: 11 maja 2022 roku, godz. 10.00 - 15.00.

Patronat Honorowy: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Patron Medialny: Czasopismo - Budownictwo • Technologie • Architektura

Biorąc udział w seminarium zostaną Państwo poinformowani o zaletach betonowych nawierzchni dróg samorządowych. Przedstawione zostaną doświadczenia samorządowców, którzy podjęli decyzję wybudowania dróg betonowych w swoich miejscowościach, jak również tych którzy przekonali się o zaletach betonowych ścieżek rowerowych.

Uzbroimy Państwa w argumenty – pozwalające na podjęcie decyzji o budowie nowoczesnej i trwałej drogi samorządowej.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Obecność należy potwierdzić przed spotkaniem.

Program seminarium:

W celu bezpłatnego wejścia na wszystkie dni Targów Nowa Infrastruktura w czasie, których organizowane jest seminarium zapraszamy do rejestracji na stronie Targów w celu pobrania bezpłatnego biletu wstępu (https://www.targikielce.pl/nowa-infrastruktura).

Instrukcja rejestracji na Targi Nowa Infrastruktura

Prosimy o wypełnienie poniższego zgłoszenia.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie https://www.polskicement.pl/aktualnosci/seminarium-samorzadowe-drogi-betonowe-odpowiedzia-na-wymagania-przyszlosci-11-maja-2022-targi-nowa-infrastruktura-kielce

* pola wymagane


Pozostałe aktualności i informacje

Między twórcą a tworzywem

2025-01-08
Autorzy projektów pięciu obiektów zostali nagrodzeni w XXVIII edycji Konkursu Polski Cement w Architekturze. Przy realizacji czterech z nich: Muzeum Wojska Polskiego, Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego, Sądu Rejonowego w Częstochowie i Tatrzańskiego Archiwum Planety Ziemia za beton architektoniczny odpowiadał Krzysztof Kuniczuk, niezależny doradca w zakresie betonów architektonicznych i specjalistycznych.

Beton - hybryda natury i technologii

2024-12-20
- To nagroda dla materiału, który gra główne skrzypce w parku i jest hybrydą natury i technologii – mówiła arch. Justyna Dziedziejko z pracowni topoScape. Pracownie Archigrest i topoScape otrzymały Nagrodę Główną XXVIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze za projekt Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 13 grudnia 2024 r. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie.

Za pełne wykorzystanie tworzywa jakim jest beton do osiągnięcia kompletnego przekazu dzieła architektonicznego

2024-12-13
Pracownia WXCA za projekt Muzeum Wojska Polskiego oraz pracownie Archigrest i topoScape za projekt Parku Akcji „Burza” to zdobywcy dwóch równorzędnych nagród głównych XXVIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze. 13 grudnia 2024 r. w warszawskiej siedzibie SARP rozstrzygnięto konkurs na najlepszą realizację z wykorzystaniem betonu oddaną do użytku do końca 2023 r.

Cement i beton w nowej erze budownictwa

2024-11-29
- Będziemy rozmawiać o powołaniu przy Stowarzyszeniu Producentów Cementu grupy roboczej, która zajmie się przygotowaniem dokumentu technicznego „Wytyczne projektowania i realizacji rond z betonu cementowego” – zapowiedział Piotr Kijowski z SPC. To odpowiedź na zapotrzebowanie zgłoszone przez zarządców dróg i wykonawców. Konkretne zastosowania cementów i betonów niskoemisyjnych w drogownictwie, beton wałowany na drogach lokalnych i badanie georadarem w celu lokalizacji uszkodzenia podbudowy lub nawierzchni zostały omówione podczas sesji poświęconej nawierzchniom betonowym, która rozpoczęła drugi dzień Kongresu Nawierzchni 2024.

O problemach i wyzwaniach drogownictwa na Kongresie Nawierzchni 2024

2024-11-29
- Beton, który zakończył życie na pewno może być ponownie wykorzystywany w budownictwie, także w budownictwie drogowym. Zarówno cement jak i beton doskonale wpisują się w gospodarkę obiegu zamkniętego – mówił prof. Jan Deja, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Producentów Cementu. O problemach i wyzwaniach budownictwa drogowego rozmawiano podczas pierwszej, inauguracyjnej sesji Kongresu Nawierzchni, który w dniach 28-29 listopada 2024 r. odbywa się Krakowie.