V edycja "Właściwości Betonu" A.M. Neville'a już w październiku

Książka "Właściwości Betonu", po raz pierwszy została wydana w 1963 roku i szybko zdobyła światowe uznanie wśród specjalistów budowlanych i studentów budownictwa jako ważna pozycja literaturowa.

Piąta edycja została zaktualizowana o nowe europejskie i amerykańskie normy. Odzwierciedla również postęp w technologii betonu, który dokonał się w ciągu ostatniej dekady, przy zachowaniu pierwotnego celu, jakim było dostarczenie rzetelnych, kompleksowych i praktycznych informacji na temat właściwości betonu. Wszystkie informacje zawarte w książce są oparte na badaniach naukowych i bogatym doświadczeniu inżynieryjnym Autora.

Autor położył duży nacisk na zrozumiałe przedstawienie zjawisk fizyko-chemicznych zachodzących w mieszance betonowej i betonie, tak aby Czytelnik mógł uzyskać najlepsze wyjaśnienie skomplikowanych procesów i w konsekwencji uzyskać dobrej jakości beton.

– Rzetelne podstawy naukowe książki gwarantują prawidłową interpretację wyników badań

– Spójne ujęcie zagadnień dotyczących właściwości betonu pozwala Czytelnikowi całościowo zrozumieć wzajemne oddziaływania zachodzące w betonie

– 1500 cytowań światowej literatury dotyczącej betonu i jego właściwości

– Indeks rzeczowy zawiera ponad 6000 haseł i pozwala łatwo poruszać się w obszernej publikacji liczącej ponad 900 stron

Spis treści:

  1. Cement portlandzki
  2. Rodzaje materiałów wiążących
  3. Właściwości kruszyw
  4. Świeży beton
  5. Domieszki
  6. Wytrzymałość betonu
  7. Inne właściwości stwardniałego betonu
  8. Wpływ temperatury na beton
  9. Sprężystość skurcz i pełzanie
  10. Trwałość betonu
  11. Efekty zamrażania i odmrażania oraz oddziaływania chlorków
  12. Badanie stwardniałego betonu
  13. Betony o szczególnych właściwościach
  14. Projektowanie mieszanki betonowej
Właściwości Betonu
A. M. Neville
Stowarzyszenie Producentów Cementu, Kraków październik 2012
format B5, oprawa twarda, str. ponad 900

cena: 150,00 zł

Już w sprzedaży!

Zamówienia: wydawnictwo@polskicement.pl


Pozostałe aktualności i informacje

Między twórcą a tworzywem

2025-01-08
Autorzy projektów pięciu obiektów zostali nagrodzeni w XXVIII edycji Konkursu Polski Cement w Architekturze. Przy realizacji czterech z nich: Muzeum Wojska Polskiego, Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego, Sądu Rejonowego w Częstochowie i Tatrzańskiego Archiwum Planety Ziemia za beton architektoniczny odpowiadał Krzysztof Kuniczuk, niezależny doradca w zakresie betonów architektonicznych i specjalistycznych.

Beton - hybryda natury i technologii

2024-12-20
- To nagroda dla materiału, który gra główne skrzypce w parku i jest hybrydą natury i technologii – mówiła arch. Justyna Dziedziejko z pracowni topoScape. Pracownie Archigrest i topoScape otrzymały Nagrodę Główną XXVIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze za projekt Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 13 grudnia 2024 r. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie.

Za pełne wykorzystanie tworzywa jakim jest beton do osiągnięcia kompletnego przekazu dzieła architektonicznego

2024-12-13
Pracownia WXCA za projekt Muzeum Wojska Polskiego oraz pracownie Archigrest i topoScape za projekt Parku Akcji „Burza” to zdobywcy dwóch równorzędnych nagród głównych XXVIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze. 13 grudnia 2024 r. w warszawskiej siedzibie SARP rozstrzygnięto konkurs na najlepszą realizację z wykorzystaniem betonu oddaną do użytku do końca 2023 r.

Cement i beton w nowej erze budownictwa

2024-11-29
- Będziemy rozmawiać o powołaniu przy Stowarzyszeniu Producentów Cementu grupy roboczej, która zajmie się przygotowaniem dokumentu technicznego „Wytyczne projektowania i realizacji rond z betonu cementowego” – zapowiedział Piotr Kijowski z SPC. To odpowiedź na zapotrzebowanie zgłoszone przez zarządców dróg i wykonawców. Konkretne zastosowania cementów i betonów niskoemisyjnych w drogownictwie, beton wałowany na drogach lokalnych i badanie georadarem w celu lokalizacji uszkodzenia podbudowy lub nawierzchni zostały omówione podczas sesji poświęconej nawierzchniom betonowym, która rozpoczęła drugi dzień Kongresu Nawierzchni 2024.

O problemach i wyzwaniach drogownictwa na Kongresie Nawierzchni 2024

2024-11-29
- Beton, który zakończył życie na pewno może być ponownie wykorzystywany w budownictwie, także w budownictwie drogowym. Zarówno cement jak i beton doskonale wpisują się w gospodarkę obiegu zamkniętego – mówił prof. Jan Deja, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Producentów Cementu. O problemach i wyzwaniach budownictwa drogowego rozmawiano podczas pierwszej, inauguracyjnej sesji Kongresu Nawierzchni, który w dniach 28-29 listopada 2024 r. odbywa się Krakowie.