WEBINARIUM SPC: Droga betonowa w gminie

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszam Państwa do wzięcia udziału w webinarium „DROGA BETONOWA W GMINIE”, które odbędzie się 25 listopada 2020 r. o godzinie 11.00 na platformie ClikMeeting, podczas którego zaprezentujemy poparte naukowymi badaniami i praktycznymi doświadczeniami zalety nawierzchni betonowych zarówno w zakresie budowy dróg krajowych, jak i samorządowych. W webinarium wypowiedzą się również samorządowcy, którzy podzielą się swoim doświadczeniem związanym z budowaniem nawierzchni betonowych w swoich gminach.

Prof. Jan Deja, Dyrektor Biura Stowarzyszenia Producentów Cementu

UDZIAŁ W WEBINARIUM JEST BEZPŁATNY.

Miejsce: Platforma Clickmeeting
Termin: 25 listopada 2020 roku, godz. 11.00 – 12.30

Agenda webinarium:

  1. Wprowadzenie – Zbigniew Pilch, Stowarzyszenie Producentów Cementu
  2. Samorządowe drogi betonowe – Piotr Kijowski, Stowarzyszenie Producentów Cementu
  3.  Drogi betonowe na terenie gminy Kępice – doświadczenie samorządu- wiceburmistrz Maciej Chaberski
  4. Doświadczenia samorządów województwa Opolskiego w budowie i eksploatacji dróg betonowych – radny powiatu Strzeleckiego Ryszard Nocoń
  5. Drogi betonowe na terenie gminy Józefów nad Wisłą na przykładzie drogi betonowej Chruślanki – Mikołajówka – burmistrz gminy Józefów nad Wisłą Grzegorz Kapica
  6. Mobilna Skawina – „oficer pieszo-rowerowy” gminy Skawina Roman Gdula  
  7. Odpowiedzi na pytania z czatu
  8. Zakończenie webinarium

W webinarium można uczestniczyć poprzez stronę platformę ClickMeeting, po wcześniejszej rejestracji (preferowana przeglądarka internetowa Chrome).

Wybierz sposób, w jaki chcesz dołączyć do wydarzenia:

1. Dołącz przez stronę internetową: https://drogibetonowewgminie.clickmeeting.com/droga-betonowa-w-gminie

2. Dołącz przez telefon:
Warsaw +48 (22) 209-2520
Warsaw +48 (22) 307-8288
Praha +420 (2) 3409-3808

PIN konferencji: 331624133#
https://utilities.clickmeeting.com/phone-bridge/Listener/741386718

3. Dołącz przez aplikację mobilną:
ID wydarzenia: 741-386-718
Dostosuj czas startu do swojej strefy czasowej: http://www.clickmeeting.com/converter/741386718


Pozostałe aktualności i informacje

Między twórcą a tworzywem

2025-01-08
Autorzy projektów pięciu obiektów zostali nagrodzeni w XXVIII edycji Konkursu Polski Cement w Architekturze. Przy realizacji czterech z nich: Muzeum Wojska Polskiego, Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego, Sądu Rejonowego w Częstochowie i Tatrzańskiego Archiwum Planety Ziemia za beton architektoniczny odpowiadał Krzysztof Kuniczuk, niezależny doradca w zakresie betonów architektonicznych i specjalistycznych.

Beton - hybryda natury i technologii

2024-12-20
- To nagroda dla materiału, który gra główne skrzypce w parku i jest hybrydą natury i technologii – mówiła arch. Justyna Dziedziejko z pracowni topoScape. Pracownie Archigrest i topoScape otrzymały Nagrodę Główną XXVIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze za projekt Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 13 grudnia 2024 r. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie.

Za pełne wykorzystanie tworzywa jakim jest beton do osiągnięcia kompletnego przekazu dzieła architektonicznego

2024-12-13
Pracownia WXCA za projekt Muzeum Wojska Polskiego oraz pracownie Archigrest i topoScape za projekt Parku Akcji „Burza” to zdobywcy dwóch równorzędnych nagród głównych XXVIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze. 13 grudnia 2024 r. w warszawskiej siedzibie SARP rozstrzygnięto konkurs na najlepszą realizację z wykorzystaniem betonu oddaną do użytku do końca 2023 r.

Cement i beton w nowej erze budownictwa

2024-11-29
- Będziemy rozmawiać o powołaniu przy Stowarzyszeniu Producentów Cementu grupy roboczej, która zajmie się przygotowaniem dokumentu technicznego „Wytyczne projektowania i realizacji rond z betonu cementowego” – zapowiedział Piotr Kijowski z SPC. To odpowiedź na zapotrzebowanie zgłoszone przez zarządców dróg i wykonawców. Konkretne zastosowania cementów i betonów niskoemisyjnych w drogownictwie, beton wałowany na drogach lokalnych i badanie georadarem w celu lokalizacji uszkodzenia podbudowy lub nawierzchni zostały omówione podczas sesji poświęconej nawierzchniom betonowym, która rozpoczęła drugi dzień Kongresu Nawierzchni 2024.

O problemach i wyzwaniach drogownictwa na Kongresie Nawierzchni 2024

2024-11-29
- Beton, który zakończył życie na pewno może być ponownie wykorzystywany w budownictwie, także w budownictwie drogowym. Zarówno cement jak i beton doskonale wpisują się w gospodarkę obiegu zamkniętego – mówił prof. Jan Deja, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Producentów Cementu. O problemach i wyzwaniach budownictwa drogowego rozmawiano podczas pierwszej, inauguracyjnej sesji Kongresu Nawierzchni, który w dniach 28-29 listopada 2024 r. odbywa się Krakowie.