X jubileuszowa konferencja DNI BETONU 2018

Około 1000 uczestników z kraju i zagranicy spodziewają się organizatorzy tegorocznej X konferencji DNI BETONU. W dniach 8-10 października 2018 r. w Wiśle odbędzie się największe w Polsce spotkanie osób związanych nie tylko z produkcją i technologią betonu, ale przede wszystkim z szeroko rozumianym budownictwem.

 

W dniach 8-10 października 2018 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle odbędzie się X konferencja DNI BETONU. Organizowana jest co dwa lata przez Stowarzyszenie Producentów Cementu. To największe w Polsce spotkanie osób związanych nie tylko z produkcją i technologią betonu, ale przede wszystkim z szeroko rozumianym budownictwem.

W ostatniej konferencji, w 2016 roku, wzięło udział blisko 1000 uczestników. Podczas tegorocznej, jubileuszowej - dziesiątej konferencji, organizatorzy spodziewają się podobnej frekwencji.

Kierując się opiniami uczestników organizatorzy starają się dostosować program kolejnych DNI BETONU do ich oczekiwań, a także uatrakcyjnić go poprzez wydarzenia towarzyszące. Odpowiada za to 37-osobowa Rada Programowa.

- Konferencja DNI BETONU ma już ugruntowaną pozycję i markę. Zawsze bardzo wysoko stawiamy poprzeczkę. Oprócz stałych elementów m.in. konkursu Power Concrete, paneli dyskusyjnych, sesji tematycznych i posterowych czy stoisk wystawienniczych przewidujemy nowe, atrakcyjne punkty programu. Na pewno będzie to ciekawe i ważne wydarzenie – zapowiada Andrzej Ptak, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, który kieruje pracami Rady Programowej.

Tematyka konferencji obejmuje 20 sekcji tematycznych m.in. architekturę betonową, drogi betonowe, betony nowej generacji, prefabrykację betonową czy współczesne tendencje w budownictwie. Organizatorzy zwracają szczególną uwagę, aby tematyka konferencji była związana z praktycznymi aspektami technologii betonu, innowacyjnymi rozwiązaniami materiałowymi, technologicznymi i konstrukcyjnymi.

Podczas DNI BETONU 2018 po raz piąty zostanie zorganizowany konkurs „Power Concrete”, którego celem jest zaprezentowanie współczesnych możliwości technologicznych betonu. Finałowa rywalizacja konkursowa odbędzie się na oczach uczestników konferencji.

Dodatkową atrakcją towarzyszącą konferencji będą organizowane już po raz czwarty warsztaty. Tym razem poświęcone będą normie EN/PN 206 „Beton. Wymagania, właściwości, produkcja i zgodność” wraz z uzupełnieniem krajowym.

Podczas konferencji organizatorzy starają się tworzyć przyjazne warunki do nawiązywania kontaktów i współpracy pomiędzy środowiskiem naukowym i przemysłem.

Patronat nad konferencją DNI BETONU 2018 objęli: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Sekcja Inżynierii Materiałów Budowlanych i Sekcja Konstrukcji Betonowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN.

 

Biuro Organizacyjne X Konferencji DNI BETONU 2018

Stowarzyszenie Producentów Cementu

30-003 Kraków, ul. Lubelska 29

tel. +48 12 423 33 55

fax +48 12 423 33 45

e-mail: dnibetonu@polskicement.pl


Pozostałe aktualności i informacje

Między twórcą a tworzywem

2025-01-08
Autorzy projektów pięciu obiektów zostali nagrodzeni w XXVIII edycji Konkursu Polski Cement w Architekturze. Przy realizacji czterech z nich: Muzeum Wojska Polskiego, Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego, Sądu Rejonowego w Częstochowie i Tatrzańskiego Archiwum Planety Ziemia za beton architektoniczny odpowiadał Krzysztof Kuniczuk, niezależny doradca w zakresie betonów architektonicznych i specjalistycznych.

Beton - hybryda natury i technologii

2024-12-20
- To nagroda dla materiału, który gra główne skrzypce w parku i jest hybrydą natury i technologii – mówiła arch. Justyna Dziedziejko z pracowni topoScape. Pracownie Archigrest i topoScape otrzymały Nagrodę Główną XXVIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze za projekt Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 13 grudnia 2024 r. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie.

Za pełne wykorzystanie tworzywa jakim jest beton do osiągnięcia kompletnego przekazu dzieła architektonicznego

2024-12-13
Pracownia WXCA za projekt Muzeum Wojska Polskiego oraz pracownie Archigrest i topoScape za projekt Parku Akcji „Burza” to zdobywcy dwóch równorzędnych nagród głównych XXVIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze. 13 grudnia 2024 r. w warszawskiej siedzibie SARP rozstrzygnięto konkurs na najlepszą realizację z wykorzystaniem betonu oddaną do użytku do końca 2023 r.

Cement i beton w nowej erze budownictwa

2024-11-29
- Będziemy rozmawiać o powołaniu przy Stowarzyszeniu Producentów Cementu grupy roboczej, która zajmie się przygotowaniem dokumentu technicznego „Wytyczne projektowania i realizacji rond z betonu cementowego” – zapowiedział Piotr Kijowski z SPC. To odpowiedź na zapotrzebowanie zgłoszone przez zarządców dróg i wykonawców. Konkretne zastosowania cementów i betonów niskoemisyjnych w drogownictwie, beton wałowany na drogach lokalnych i badanie georadarem w celu lokalizacji uszkodzenia podbudowy lub nawierzchni zostały omówione podczas sesji poświęconej nawierzchniom betonowym, która rozpoczęła drugi dzień Kongresu Nawierzchni 2024.

O problemach i wyzwaniach drogownictwa na Kongresie Nawierzchni 2024

2024-11-29
- Beton, który zakończył życie na pewno może być ponownie wykorzystywany w budownictwie, także w budownictwie drogowym. Zarówno cement jak i beton doskonale wpisują się w gospodarkę obiegu zamkniętego – mówił prof. Jan Deja, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Producentów Cementu. O problemach i wyzwaniach budownictwa drogowego rozmawiano podczas pierwszej, inauguracyjnej sesji Kongresu Nawierzchni, który w dniach 28-29 listopada 2024 r. odbywa się Krakowie.