Już 3 września w Krakowie odbędą się eliminacje konkursu Power Concrete. Zadaniem uczestników będzie wykonanie betonu o średniej wytrzymałości na ściskanie 53 MPa. Finał konkursu, który jest jednym z najbardziej emocjonujących wydarzeń konferencji Dni Betonu, zostanie rozegrany na oczach uczestników konferencji w Wiśle. Dziesiąta, jubileuszowa konferencja Dni Betonu, która odbędzie się w dniach 8-10 października 2018 r. zbliża się dużymi krokami.
W dniach 8-10 października 2018 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle odbędzie się X konferencja Dni Betonu. Organizowana jest co dwa lata przez Stowarzyszenie Producentów Cementu. To największe w Polsce spotkanie osób związanych nie tylko z produkcją i technologią betonu, ale przede wszystkim z szeroko rozumianym budownictwem.
Konferencja odbędzie się pod patronatem Ministra Infrastruktury oraz Dyrektora Generalnego Dróg Krajowych i Autostrad. Patronują jej także dwie sekcje Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk: Sekcja Konstrukcji Betonowych oraz Sekcja Inżynierii Materiałów Budowlanych.
W tym roku organizatorów wspiera 13 firm, które zostały partnerami programowymi oraz kolejne 13 firm, które przyjęły rolę sponsora konferencji.
Podobnie jak w latach ubiegłych konferencji będzie towarzyszyła wystawa firm i produktów, których podczas tej edycji będzie około 40.
Kierując się opiniami uczestników organizatorzy starają się dostosować program kolejnych DNI BETONU do ich oczekiwań, a także uatrakcyjnić go poprzez wydarzenia towarzyszące. Odpowiada za to 37-osobowa Rada Programowa.
- Konferencja DNI BETONU ma już ugruntowaną pozycję i markę. Zawsze bardzo wysoko stawiamy poprzeczkę. Oprócz stałych elementów m.in. konkursu Power Concrete, paneli dyskusyjnych, sesji tematycznych i posterowych czy stoisk wystawienniczych przewidujemy nowe, atrakcyjne punkty programu. Na pewno będzie to ciekawe i ważne wydarzenie – zapowiada Andrzej Ptak, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, który kieruje pracami Rady Programowej.
Tematyka konferencji obejmuje 20 sekcji tematycznych m.in. architekturę betonową, drogi betonowe, betony nowej generacji, prefabrykację betonową czy współczesne tendencje w budownictwie. Organizatorzy zwracają szczególną uwagę, aby tematyka konferencji była związana z praktycznymi aspektami technologii betonu, innowacyjnymi rozwiązaniami materiałowymi, technologicznymi i konstrukcyjnymi.
Bardzo ciekawie przedstawia się sesja otwarcia. Jako pierwsze zostaną zaprezentowane referaty omawiające budowę mostów, tuneli oraz najnowsze trendy w budownictwie m.in. druk 3D.
Konferencji będą towarzyszyły dwie debaty. W pierwszej będzie mowa o „Budownictwie w polskiej gospodarce”, a podczas drugiej o „Prefabrykacji betonowej w budownictwie mieszkaniowym”.
Już 3 września na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH w Krakowie odbędą się eliminacje konkursu Power Concrete. Zadaniem uczestników będzie wykonanie betonu o średniej wytrzymałości na ściskanie 53 MPa. Finał konkursu, który jest jednym z wydarzeń konferencji Dni Betonu, zostanie rozegrany na oczach uczestników konferencji w Wiśle. Finaliści będą musieli wykonać beton o jak największej wytrzymałości na ściskanie przy określonej ilości cementu.
Podczas Dni Betonu zostaną zaprezentowane efekty wrześniowych warsztatów betonowych studentów architektury. Podczas warsztatów przyszli architekci będą musieli zaprojektować i wykonać betonowy „Tron Królowej Lodu”.
Podczas konferencji zostaną rozdane Nagrody Dni Betonu tzw. Betonowe Oskary. Będzie wiele pokazów technologicznych, seminarium „Wyroby budowlane pod kontrolą” oraz premiery książek. To wszystko w ciągu zaledwie 3 dni.
W ostatniej konferencji Dni Betonu, w 2016 roku, wzięło udział blisko 1000 uczestników. Podczas tegorocznej, jubileuszowej - dziesiątej konferencji, organizatorzy spodziewają się podobnej frekwencji.
- Na dzień 1 lipca liczba zgłoszeń uczestników na obecną konferencję przewyższa tą sprzed 2 lat. Zachęcamy kolejne osoby do zgłaszania się – poinformował prof. Jan Deja, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.
Szczegóły: www.dnibetonu.pl
Korzystamy z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie oraz prezentować Ci dopasowane do Ciebie treści. Klikając „Akceptuję” wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.