- Podczas dotychczasowych konferencji z zadowoleniem obserwowaliśmy gorącą polemikę i wymianę poglądów. Liczymy, że i tym razem będzie podobnie, bo w czasie dialogu rodzą się często nowe pomysły na rozwiązanie problemów, a wnioski z Kongresu - wzorem lat ubiegłych - mają realne szanse wpłynąć na rynek – przyznaje Ewelina Nawara, dyrektor naczelna Media-Pro, organizatorka Kongresu Nawierzchni. Konferencja po raz 11 odbędzie się w Krakowie w dniach 28-29 listopada 2024 r. Stowarzyszenie Producentów Cementu jest partnerem specjalnym Kongresu Nawierzchni, a kwartalnik BTA „Budownictwo, technologie, architektura” patronem medialnym wydarzenia.
28 listopada, w pierwszym dniu Kongresu Nawierzchni, odbędzie się debata pt. „Gospodarka. Wyzwania związane z realizacją robót na drogach publicznych” z udziałem prof. Jana Dei, dyrektora wykonawczego Stowarzyszenia Producentów Cementu.
29 listopada, w drugim dniu kongresu, odbędzie się sesja poświęcona nawierzchniom betonowym, podczas której będzie wysłuchać następujące referaty:
1. „Niskoemisyjne cementy i betony o obniżonym śladzie węglowym w konstrukcjach drogowych”. Przemysław Stałowski, Kierownik Produktu - Spoiwa do Infrastruktury, Holcim Polska S.A.
2. „Autostradowa nawierzchnia betonowa o niskim śladzie węglowym”. Piotr Molenda, Kierownik Laboratorium Betonu; Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju, Cement Ożarów S.A.
3. „Budowa drogi powiatowej w Powiecie Wielickim w technologii RCC”. Marian Paszcza, z-ca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Wieliczce; Michał Hebdaś, Manager Biznesu Projektów Infrastrukturalnych, CEMEX Polska Sp. z o.o.
4. „Zastosowanie metody georadarowej w celu ustalenia przyczyn uszkodzeń nawierzchni betonowych, planowania naprawy i monitorowania efektów remontu. Digitalizacja wyników pomiarów”. Dr inż. Małgorzata Ruszczak, specjalista ds. pomiarów georadarowych, TPA Sp. z o.o.
5. „Nawierzchnie betonowe na rondach”. Piotr Heinrich, prezes zarządu OAT Sp. z o.o.
Zachęcamy do udziału!